Co rozumiemy pod pojęciem kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to połączenie wszystkich obecnych zobowiązań bankowych- kredytów konsumpcyjnych, inwestycyjnych , hipotecznych, limitów w rachunku ror, kart kredytowych, chwilówek i kredytów poza bankowych w jeden kredyt bankowy. Konsolidacja zobowiązań pozwoli nam odzyskać swoją płynność finansową, dzięki niższej miesięcznej racie przy rozłożeniu kredytu na maksymalny okres spłaty z możliwością wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów.

Kto może wnioskować o kredyt konsolidacyjny?

Z kredytu konsolidacyjnego mogą skorzystać wszystkie osoby które posiadają przynajmniej jeden kredyty bankowy, chwilówkę lub pożyczkę poza bankową. Istnieje możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego z możliwością dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel.
Z kredytu konsolidacyjnego mogą również skorzystać obcokrajowcy zamieszkujący na terenie Polski i mający stałe dochody. Przed wnioskowaniem o kredyt konsolidacyjny warto sprawdzić swoją sytuację finansową i ewentualnie poprawić zdolność kredytową, aby zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu. Duża ilość kart kredytowych i wysokie limity w ror często uniemożliwiają uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, warto z nich wcześniej zrezygnować

Przelanie środków na spłatę zobowiązań z kredytu konsolidacyjnego

Po uruchomieniu kredytu konsolidacyjnego Bank w naszym imieniu przeleje kwoty wymagane widoczne w Bik na spłatę kredytów konsolidowanych . Po kilku dniach warto zawsze zadzwonić do banku w którym skonsolidowaliśmy zobowiązanie i dopytać czy kredyty został całkowicie zamknięty, czasami zdarza się że kwota do spłaty nieznacznie może się różnić w Bik od wymaganej i może wystąpić niedopłata bądź nadpłata kredytu i zobowiązanie nie zamknie się automatycznie. Jeżeli przy kredycie konsolidacyjnym wnioskowaliśmy o dodatkową gotówkę to pieniądze zostaną przelane na wskazany przez nas numer konta, lub istnieje możliwość wypłaty pieniędzy w oddziale lub na poczcie czekiem giro. Trzeba pamiętać że bezpieczną formą jest przelew bankowy.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Wymagane dokumenty do kredytu konsolidacyjnego

Wnioskując o kredyty konsolidacyjny musimy mieć ważny dokument tożsamości, dowód osobisty bądź paszport.  Musimy mieć źródło dochodu, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny.  Akceptowane dochody przez Banki to umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa o prace na czas określony, umowa zlecenie bezterminową, umowa zlecenie terminową, umowa  o dzieło, emerytura, renta, dochody z działalności gospodarczej, dochody uzyskiwane z zagranicy. Dodatkowo do kredytów konsolidowanych musimy podać numery umów i rachunków, żeby Bank wiedział na jakie konto ma przelać środki.

Kredyt konsolidacyjny dlaczego warto z niego skorzystać ?

Nasi doradcy zawsze dbają o dobór najlepszych kredytów. Z naszą pomocą otrzymanie kredytu konsolidacyjnego będzie prostym i skutecznym procesem. Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim jedna niższa rata miesięczna. Dla osób, które mają problemy ze spłatą obecnych zobowiązań istnieje możliwość wydłużenia okresu spłaty, co w konsekwencji przełoży się na wygodną ratę, którą można bez problemu spłacać. Wybierając kredyt konsolidacyjny wybierają Państwo wygodę oraz elastyczność.

Zobacz także Kredyty Kraków