Wiele osób marzy o zakupie własnego mieszkania, ale często brakuje nam funduszy na zakup wymarzonej nieruchomości. Pieniądze z kredytu hipotecznego możemy przeznaczyć na zakup mieszkania, domu, czy budowy domu. Trzeba pamiętać że bank będzie wymagał od nas wkładu własnego na zakup nieruchomości. W obecnych czasach wkład własny to 10% wartości nieruchomości. O kredyt hipoteczny możemy zawnioskować wspólnie z małżonkiem, mamą lub bliską nam osobą. Trzeba posiadać zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową. Okres kredytowania hipoteki wynosi do 35 lat i zależy od wieku kredytobiorców.

Wymagane dokumenty do kredytu hipotecznego

Aby móc złożyć wniosek o kredyt hipoteczny musimy mieć już upatrzoną nieruchomość, którą chcemy kupić. W zależności czy nieruchomość jest kupowana z rynku pierwotnego od dewelopera czy rynku wtórnego będą wymagane różne dokumenty. Jeżeli kupujemy nieruchomość od dewelopera bank będzie wymagał od nas podpisanej umowy rezerwacyjnej z deweloperem na naszą nieruchomość. Deweloper musi posiadać rachunek powierniczy, na który wpłacimy zaliczkę na nieruchomość. Do banku musimy przedstawić prospekt informacyjny o kupowanej nieruchomości. Jeżeli nieruchomość jest w trakcie budowy bank będzie wypłacał transze kredytu zgodnie z postępem prac budowlanych. Zakup z rynku wtórnego wiąże się z przedstawieniem do banku podpisanej umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości.

Dokumenty dochodowe do kredytu hipotecznego

Aby wnioskować o kredyt hipoteczny musimy mieć stałe źródło dochodu. Banki akceptują dochód z tytułu umowy o pracę, zlecenia, umowy o dzieło i z działalności gospodarczej. Z umowy o pracę dochód musimy osiągać minimum 3 miesiące, zaś z działalności gospodarczej minimum 12 miesięcy, są też bank, które wymagają 2 lata prowadzenia działalności. Od pracodawcy będzie potrzebne zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie, podatkowo wpływy z konta bankowego potwierdzające wynagrodzenie od pracodawcy. Z działalności gospodarczej będzie niecko więcej dokumentów do złożenia. Bank poprosi nas o Pit za zeszły rok, bieżące dokumenty potwierdzające otrzymywany dochód, zaświadczenie z zus i us o niezaleganiu.

Proces wnioskowania o kredyt hipoteczny jest skomplikowany i sprawia że wielu klientów ma problem ze złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, wynikający z procedur bankowych. Nie musisz się martwić że nie poradzisz sobie ze złożeniem wniosku i przedstawieniem odpowiednich dokumentów aby otrzymać kredyt na wymarzone M. Dobierzemy najlepszy kredyt hipoteczny i przeprowadzimy Cię przez cały proces finansowy. W efekcie podpiszesz umowę o kredyt hipoteczny i będziesz mógł cieszyć się swoją wymarzoną nieruchomością.

ImperiumFinanse.pl