Czy osoba bezrobotna otrzyma kredyt w banku?

czy osoba bezrobotna dostanie kredyt


Osoby bezrobotne często potrzebują niewielkiej gotówki na bieżące wydatki. Nie jest to prosta sprawa ponieważ banki wymagają od nas udokumentowanego dochodu. Wobec tego, czy osoba bezrobotna ma szanse na kredyt w banku? Tak, osoba bezrobotna ma szanse na kredyt bankowy. Banki w ostatni czasie zaczęły akceptować dochody z zasiłków,  świadczeń np. 800+. W trakcie wnioskowania o kredyt przez osobę  bezrobotną wysokość kredytu będzie uzależniona od wysokości świadczeń. Jednak nie będą to wysokie kwoty kredytów. Ryzyko jest wysokie i banki udzielają małych kwot osobom bezrobotnym. Osoba bezrobotna w swoim banku otrzyma kredyt na podstawie obrotów na koncie np. systematyczne wpływy ze świadczeń, zasiłków, wpłaty własne.

Kto otrzyma kredyt dla bezrobotnych?

Kredyt dla bezrobotnych otrzyma osoba która ma ukończone 18 ( czasami 21) lat, posiada ważny dokument tożsamości, rachunek bankowy. Coraz częściej kredyt można otrzymać zdalnie, więc wymagany będzie również numer telefonu i adres mailowy. Wszystko po to aby po pozytywnej weryfikacji podpisać umowę zdalnie za pomocą kodu sms, bądź linku, który otrzymamy na nasz adres mailowy.

Na rynku finansowym istnieje wiele rozwiązań dla osób bezrobotnych m.in. kredyty bankowe, instytucje pozabankowe, chwilówki, prywatni inwestorzy, lombardy pod zastaw cennych rzeczy. Warto pamiętać aby korzystać z tym sprawdzonych i pewnych instytucji finansowych, które pożyczą nam pieniądze na uczciwych warunkach. Przy podpisywaniu umowy warto zwrócić uwagę na wszystkie koszty kredytu tj. prowizja, odsetki, opłaty przygotowawcze. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i nie wiesz jak otrzymać kredyt dla osoby ze statusem osoby bezrobotnej, to skontaktuj się z dobrym doradcą kredytowym.

ImperiumFinanse.plUdostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter