Jak przygotować się do kredytu?

Jak przygotować się do kredytu

W życiu spotykają nas różne sytuacje życiowe, w których potrzebujemy dodatkowych środków. Nie każdy ma odłożone oszczędności aby z własnych pieniędzy pokryć dodatkowe koszty. Dlatego w takiej sytuacji warto sięgnąć po pożyczkę bankową.

Jak otrzymać kredyt?

Wnioskując o kredyt bank sprawdzi nas  w bik, zobaczy naszą historię kredytową i dochody. Na tej podstawie wyda decyzję kredytową. Musimy pamiętać że na dzień wnioskowania o kredyt wszystkie nasze aktywne zobowiązania muszą być bez zaległości. Ważne aby nie składać wniosków przez przeglądarki internetowo, które wysyłają wniosek praktycznie do wszystkich banków. Ponieważ po każdej rozmowie z doradcą będziemy mieli zapytanie o kredyt, co wpłynie na otrzymanie kredytu. Im więcej zapytań, tym gorzej, rośnie ryzyko kredytowe i możemy otrzymać decyzję negatywną od banku. Jeśli nigdy nie korzystaliśmy z kredytów to warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który odpowiednio przygotuje nas do kredytu. Od złożenia wniosku do uruchomienia kredytu i opiekę posprzedażny.

Co robić jeśli bank wyda nam decyzję negatywną?

Procedura otrzymania kredytu wcale nie jest prosta. Aby otrzymać kredyt musimy spełnić szereg wymagań, które stawia nam bank. Musimy posiadać pozytywną historię kredytową, dochód i oczywiście zdolność kredytową. Czasami zdarza się że jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej i wcześniej musimy się odpowiednio przygotować do kredytu. Otrzymanie kredytu wykluczają; duża ilość zapytań, negatywne wpisy w bazach, duża ilość kredytów i chwilówek, brak zdolności kredytowej. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy dobrego pośrednika kredytowego. Pośrednik na podstawie bik przeanalizuje naszą sytuację i odpowiednio przygotuje nas do kredytu abyśmy go otrzymali.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter