Kredyt gotówkowy na zasiłku chorobowym- czy jest szansa na otrzymanie finansowania?

Kredyt gotówkowy na zasiłku chorobowym- czy jest szansa na otrzymanie finansowania

Zdolność kredytowa to jeden z najważniejszych czynników aby otrzymać kredyt bankowy. Dodatkowo banki biorą pod uwagę historię kredytową, staż pracy, dochody i wiek kredytobiorcy. Banki akceptują dochody tytułu umowy o pracę, zlecenia, o dzieło i działalności gospodarczej. W życiu spotykają nas różne sytuacje życiowe i czasami musimy w pracy skorzystać z zasiłku chorobowego. Czy w takiej sytuacji otrzymamy kredyt bankowy? Wszystko zależy od formy naszego zatrudnienia. Jeżeli jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę to zasiłek chorobowy nie wpłynie na otrzymanie finansowania.  Umowa o pracę jest bardzo wiarygodnym źródłem dochodu klienta. Natomiast jeśli jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy zlecenia i dzieło to sytuacja będzie bardziej skomplikowana aby otrzymać finansowanie. Bank często będą wymagały dodatkowego zabezpieczenia do kredytu np. współkredytobiorcę.

Jakie dokumenty będą potrzebne do wzięcia kredytu będąc na zasiłku chorobowym?

Dokumenty do wzięcia kredytu będą potrzebne takie same jak w przypadku przebywania poza zasiłkiem chorobowym. Bank potrzebuje od nas wpływów z wynagrodzenia lub zaświadczenia a zdarza się również że może poprosić nas o zaświadczenie z ZUS o odprowadzanych składach przez naszego pracodawcę. Często można otrzymać kredyt na oświadczenie i nie będą potrzebne wpływy ani zaświadczenie od banku. Na podstawie oświadczenia klienta bank udzieli nam kredytu. Pamiętajmy że podczas wnioskowania o kredyt będąc na zasiłku chorobowym harmonogram spłat rat zostaje bez zmian. Jeśli pojawiłby się problem ze spłatą warto skontaktować się z bankiem i złożyć wniosek o wakacje kredytowe. Po rozpatrzeniu pozytywnie wniosku będziemy spłacać raty kredytu na nowych zasadach ustalonych przez bank. Okres wakacji kredytowych trwa zazwyczaj do 6 miesięcy. Po zakończeniu wakacji kredytowych spłaty rat będą na starych zasadach.

Ubezpieczenie kredytu a zasiłek chorobowy

Banki często do kredytu proponują nam ubezpieczenie.  Warto skorzystać z takiej opcji na wypadek nieszczęśliwej sytuacji, która może nas spotkać w trakcje spłacania kredytu. Ubezpieczenie do kredytu jest dobrowolne, o polisie ubezpieczeniowej decyduje klient czy chce ubezpieczyć kredyt. Pamiętajmy że jeżeli decydujemy się na kredyt z ubezpieczeniem to rata kredytu będzie wyższa, natomiast zyskujemy spokój na cały okres kredytowania. Polisa ubezpieczeniowa chroni nas przed utratą pracy i niezdolności do pracy np. z powodu choroby kredytobiorcy. Jeśli klient będzie musiał skorzystać ze zwolnienia i przez dłuży czas będzie nie zdolny do pracy to w takiej sytuacji nasze raty pokryje ubezpieczyciel.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter