Czy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

dobry doradca kredytowy

Kim jest doradca finansowy?

Doradcą finansowym jest specjalista, który posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę do wykonywania swojego zawodu w zakresie kredytów. Głównym jego zadaniem jest pomoc w uzyskaniu kredytu, jak również dobór najkorzystniejszej oferty z pośród dostępnych na rynku. Wiarygodność doradcy finansowego można potwierdzić na liście Komisji Nadzoru Finansowego. Warto pamiętać żeby zgłosić się o pomoc do dobrego i sprawdzonego doradcy finansowego. Doradca musi być z powołania, z odpowiednimi referencjami.

W dzisiejszych czasach jest dużo dostępnych ofert kredytowych i często się zastanawiamy która będzie dla nas najlepsza. Żeby wybrać odpowiednią ofertę kredytu trzeba poświęcić dużo czasu. Jednak często brakuje nam na to czasu. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie pomoc doradcy finansowego w doborze odpowiedniej oferty kredytu. Rolą doradcy kredytowego jest dobranie nam odpowiedniej i korzystnej oferty spośród wielu ofert na rynku. Doradca w swojej ofercie ma dostęp do wszystkich banków i zdecydowanie łatwiej i szybciej porównać oferty i dobrać do preferencji i możliwości klientów. Każdy klient ma inne potrzeby i sytuację finansową.

Decydując się na kredyt musimy zawsze pamiętać że musi nas stać na jego spłatę. Doradca finansowy przeprowadzi na przez cały proces kredytowy, od złożenia wniosku do podpisania umowy. Doradca wypełnia wnioski kredytowe, zbiera wszystkie potrzebne dokumenty do kredytu i negocjuje warunki kredytu. Decydując się na dobrego doradcę kredytowego jesteśmy pod jego opieką w czasie wnioskowania o kredyt jak również po zakończonym procesie. Oferty banków zmieniają się i może się okazać że pojawi się lepsza oferta od naszej. W takiej sytuacji można spróbować refinansować kredyt na lepszych zasadach. Doradca czuwa nad nami i naszymi finansami.

Imperiumfinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter