Jaka jest rola pośrednika kredytowego w branży finansowej?

rola pośrednika finansowego w branży finansowej

Pośrednik kredytowy pomaga uzyskać kredyt bankowy dla klienta. Przeprowadza klienta przez cały proces czynności związanych z przygotowywaniem, oferowaniem oraz zawieraniem umów kredytowych. Jeśli zgłasza się klient, który potrzebuje finansowania pośrednik kredytowy przeprowadza z klientem rozmowę aby poznać potrzeby i historię kredytową klienta. Dodatkowo potrzebujemy dokumentów dochodowych od klienta aby przeprowadzić analizę zdolności kredytowej w celu przygotowania wniosku kredytowego i złożenia go do instytucji finansowej. Prowadzimy również negocjacje cenowe z bankami w uzyskaniu jak najlepszej oferty dla naszego klienta. Jesteśmy w stanie wynegocjować najlepsze warunki kredytu.
W Polsce każdy pośrednik kredytowy musi mieć wpis na liście pośredników finansowych w Komisji Nadzoru Finansowego. Brak takiego wpisu skutkuje brakiem możliwości wykonywania zawodu pośrednika kredytowego i karą finansową nałożoną przez KNF.
Listę pośredników finansowych można sprawdzić na stronie KNF. Jeśli mamy wątpliwości to warto sprawdzić czy osoba z którą rozmawiamy znajduje się na liście pośredników aby uniknąć potencjalnych oszustw.

Wynagrodzenie pośrednika

Każdy uczciwy pośrednik kredytowy nie pobiera przedpłat przez finalizacją kredytu. Zazwyczaj pośrednik z klientem podpisuje umowę o współpracy, która zawiera wszystkie warunki współpracy łącznie z wynagrodzeniem za wykonaną usługę. Nie wszystkie banki wypłacają wynagrodzenie pośrednikowi za uzyskanie kredytu dla klienta. Pośrednik zgodnie z umową o współpracy może pobrać prowizję za pośrednictwo finansowe od klienta zgodnie z ustaleniami po podpisaniu umowy kredytowej przez klienta. Wysokość prowizji jest uzależniona od kwoty kredytu i stopnia trudności w uzyskaniu kredytu. Obecnie na rynku pośredników stawki prowizyjne są różne, dlatego warto porównać oferty kilku pośredników finansowych.

Współpraca banków z pośrednikami kredytowymi

Współpraca banków z pośrednikami kredytowymi opiera się na nawiązaniu partnerstwa. Po zawarciu umowy o współpracy obie strony czerpią korzyści finansowe z podpisanej umowy. Bank sprzedaje swoje produkty finansowe na których zarabia i pośrednik również ma płacone wynagrodzenie za sprzedany produkt finansowy. Pośrednik kredytowy ma dostępy do systemu kredytowego w którym procesuje wnioski kredytowe. Doradca na bieżąco jest informowany o zmianie statusu wniosku i o decyzji kredytowej. Umowę kredytową możemy podpisać osobiście podczas spotkania z klientem lub zdalnie za pomocą linka i przelewu weryfikacyjnego. Po pozytywnej weryfikacji klient otrzyma środki na wskazane konto bankowe. Zapraszam do kontaktu wszystkich klientów, którzy szukają kredytu i chcą skorzystać z usług dobrego pośrednika kredytowego.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter