Na czym polega rolowanie kredytu?

na czym polega rolowanie kredytu

Każda decyzja o zaciągnięciu nowego kredytu powinna być dobrze przeanalizowana i przemyślana. Nowe zobowiązanie kredytowe ma wpływ na naszą sytuację życiową, jak również naszej rodziny. Kredytów przybywa i pojawia się problem ze spłatą, zastanawiamy się jak uporządkować swoje finanse. Czy rolowanie kredytu będzie dobrym rozwiązaniem? Rolowanie kredytów wywołuję dużą różnicę zdań w branży finansowej. Dotyczy sytuacji w której mamy dużą ilość zobowiązań i zaciągamy kolejne aby spłacić te wcześniejsze zgodnie z terminem. Czy to jest dobre rozwiązanie? Zwyczajnie nie, tylko zwiększy nam saldo kredytu do spłaty i pogłębi problem. Dobrym rozwiązaniem będzie rolowanie zadłużenia, na zasadach ustalonych z instytucją finansową, czyli zmiana warunków umowy kredytowej. Tutaj mówimy o odroczeniu spłaty kredytu, nowych terminów spłat i zasad ustalonych z bankiem. Zaciąganie nowych kredytów, chwilówek jest bardzo szybie i proste, natomiast spłata często okazuje się problematyczna, ze względu na ilość zobowiązań i wysokie raty miesięczne.

W jakiej sytuacji należy skorzystać z rolowania kredytu?

Z rolowania kredytu warto skorzystać, kiedy pojawiają się pierwsze problemy ze spłatą kredytu. Jeżeli dopuścimy się zaległości to trafimy do bazy danych bik jako nierzetelny klient. Dlatego jeśli pojawiają się problemy ze spłatą trzeba działać szybko i ustalać nowe warunki umowy, nawet jeśli rolowanie będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Rolowanie kredytu jest dobrą opcją jeśli uda nam się zebrać środki i oddać w wyznaczonym terminie przez instytucję finansową. Oczywiście aby skorzystać z opcji rolowania kredytu musimy złożyć od odpowiedniej instytucji wniosek i czekać na odpowiedz ze strony banku.

Czy rolowanie kredytu to jedyna opcja wyjścia z długów?

Warto rozważyć również inne opcje aby odzyskać płynność finansową;

– kredyt konsolidacyjny, zamieniamy wszystkie kredyty w jeden kredyt z długim okresem kredytowania, pamiętajmy że tu musimy mieć zdolność kredytową,

– dodatkowa praca, która pozwoli szybciej pozbyć się kredytów,

– sprzedaż nieruchomości i spłata wszystkich kredytów,

kontakt z firmą oddłużeniową, która przeanalizuje naszą sytuację finansową.

Wyżej wymienione sposoby pokazują nam jak uniknąć rolowania kredytu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na rolowanie kredytu to warto podejść do niej z rozsądkiem.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter