Co to jest kredyt obrotowy w rachunku bieżącym?

kredyt obrotowy dla firmy jak otrzymać

Kredyt obrotowy w rachunku to środki dostępne do naszej dyspozycji na rachunku prowadzonym w PLN, EUR, USD lub w innej walucie. Aby otrzymać kredyt obrotowy trzeba posiadać rachunek bankowy w BGK lub przedstawić historię z konta za ostatnie 6 miesięcy z naszego banku. Wysokość limitu jest uzależniona od obrotów na naszym koncie bankowym. Banki przyznają limity zazwyczaj do 24 miesięcy. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt obrotowy to cały proces wnioskowania może trwać od kilku minut do kilku dni.

Na czym polega kredyt obrotowy w rachunku?

Kredyt obrotowy ma na celu finansowanie naszej działalności firmy. Jeśli wybierzemy kredyt w formie kredytu obrotowego ratalnego, otrzymamy wtedy jednorazową pożyczkę do naszej dyspozycji, której pożyczony kapitał i odsetki będziemy spłacać w racie miesięcznej. Kredyt obrotowy możemy także otrzymać w formie odnawialnej linii kredytowej w rachunku bieżącym. Aby otrzymać kredyt obrotowy musimy złożyć wniosek do banku o przyznanie limitu. Bank będzie od nas wymagał również dokumentów finansowych.
Wymagane dokumenty przez bank;
– wpis do ewidencji działalności gospodarczej
– decyzja nadania REGON,- zaświadczenie z ZUS i US o braku zaległości w opłacaniu składek i podatku dochodowego
– historia z konta bankowego w celu potwierdzenia obrotów na naszym koncie firmowym  

Czy warto korzystać z kredytu obrotowego?

Kredyt obrotowy pomaga utrzymać nam firmę w dobrej kondycji finansowej, regulowanie wszystkich zobowiązań firmy na czas, bez martwienia się o ich terminy. Jeśli musimy zapłacić fakturę kontrahentowi to pieniądze pojawiają się na koncie klienta, kiedy są potrzebne. Okres kredytowania obrotówki to nawet 36 miesięcy. Środki z obrotówki możemy przeznaczyć na dowolny cel związany z naszą działalnością gospodarczą. Mogą to być bieżące rachunki lub spłata innych rat kredytów. Zaciągając kredyt obrotowy musimy liczyć się z kosztami za korzystanie z limitu. Koszty są uzależnione od kwoty limitu, jaką posiadamy. Oprocentowanie oparte jest na zmiennej stawce WIBOR oraz marży banku. Dodatkowo trzeba pamiętać o prowizji, która zazwyczaj wynosi od 0 do 5 procent. Prowizję za przyznanie limitu zawsze możemy negocjować z bankiem.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter