Spirala kredytów i chwilówek. Jak wyjść z zadłużenia?

pętla chwilówek

W Polsce coraz więcej ludzi się zadłuża. Zaczyna się niewinnie od pierwszego kredytu, zaciągamy kolejny aby spłacić ten wcześniejszy i zadłużenie nam rośnie. W ostatnim czasie kredyty i chwilówki stały się bardzo popularne wśród osób zadłużających się.

Raty kredytów wyższe od dochodu

Coraz częściej spotykamy klientów, którzy proszą nas o pomoc ponieważ mają problemy ze spłatą kredytów i chwilówek. Ich raty kredytów przewyższają wynagrodzenie nawet kilka razy. Staje się tak ponieważ coraz więcej widzimy jak instytucje namawiają nas do zaciągania kredytów abyśmy spełnili swoje marzenia. Chwilowo jest fajnie, ale co dalej jak przychodzi czas spłaty raty. Pamiętajmy że instytucje pożyczają nam gotówkę, ale my musimy oddać minimum dwa raty więcej niż pożyczyliśmy. Oczywiście zaciąganie kredytów nie jest złem, ale musimy sami sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie nas stać na ten kredyt. Ja wychodzę z założenia że jeśli nie stać mnie na kredyt to lepiej poczekać dłużej niż wziąć i później mieć problem ze spłatą. Należy pamiętać że banki nie zapominają o nas, jak przychodzi czas spłaty raty. Jeżeli pojawią się opóźnienia w bik to nasza wiarygodność spadnie i w przyszłości będziemy mieli problem z zaciągnięciem nowego zobowiązania. Pamiętajmy że kredyty nie są złe, często są dźwignią finansową i pomagają realizować marzenia ale trzeba je zaciągać z rozsądkiem.

Konsolidacja zadłużenia

Duża ilość kredytów chwilówek jest coraz bardziej powszechna. Niestety coraz częściej klienci mają problem z ich spłatą. Dlatego warto złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny u naszego doradcy kredytowego i mieć jedną mniejszą ratę. Konsolidacja pomoże nam uporządkować swoje finanse, będziemy mieli jedną płatność finansową i większą kontrolę nad naszymi finansami. Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujesz konsolidacji swoich zobowiązań skontaktuj się z naszym doradcą kredytowym z ImperiumFinanse.pl. Nasz doradca bezpłatnie przeanalizuje Twoją sytuację finansową i zaproponuje najlepsze rozwiązanie finansowe.
ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter