Kiedy można przenieść kredyt gotówkowy do innego banku?

Kiedy można przenieść kredyt gotówkowy do innego banku

Często brakuje nam gotówki i jesteśmy zmuszeni skorzystać z kredytu bankowego. Pamiętajmy że podpisując umowę kredytową wiążemy się z bankiem na kilka lat. Zaciągajmy kredyty odpowiedzialnie. Oczywiście najważniejsze są warunki kredytu jakie proponuje nam bank. Nie zawsze otrzymamy najlepsze warunki ale i tak jesteśmy zmuszeni podpisać umowę kredytową z bankiem.

Kiedy można przenieść kredyt gotówkowy do innego banku?

Kredyt gotówkowy możemy przenieść do innego banku zazwyczaj po pierwszej racie. Pamiętajmy, że refinansowanie kredytu gotówkowego wiąże się z przejściem całej procedury kredytowej związanej z przyznawaniem kredytu. Oznacza to że bank, do którego chcemy przenieść kredyt sprawdzi naszą zdolność kredytową i zweryfikuje czy terminowo spłacamy zaciągnięte kredyty i pożyczki. Cała procedura przeniesienia kredytu może potrwać do 2 dni roboczych. Musimy przygotować numer umowy kredytowej i konto do całkowitej spłaty kredytu. Bank w naszym imieniu spłaci całe zobowiązanie kredytowe.

Czy warto przenieść kredyt do innego banku?

Bardzo często okazuje się że bierzemy kredyt w pierwszym banku, nie sprawdzając ofert innych banków. Po pewnym czasie widzimy że możemy dostać lepsze warunki kredytu. W takiej sytuacji warto skorzystać z doświadczonego doradcy kredytowego, który przeprowadzi nas przez cały proces kredytowy. Jeżeli znaleźliśmy już bank do którego chcemy przenieść nasz kredyt warto porównać go z obecną umową kredytową. Może okazać się że po pełnej analizie wcale nie będzie przeniesienie kredytu dla nas korzystne. Ważna tu jest dokładna analiza warunków, jakie obecnie proponują banki.

Korzyści przeniesienia kredytu gotówkowego;

– lepsze oprocentowanie kredytu,

– brak prowizji za udzielenie kredytu,

– bez dodatkowych produktów dołączonych do kredytu np. wymagane konto osobiste i ubezpieczenie do kredytu,

– brak opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter