Jak przygotować się do wzięcia kredytu?

jak przygotować się do wzięcia kredytu

Do złożenia wniosku o kredyt warto się przygotować, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie gotówki. Należy ocenić swoją zdolność i zadbać o historię kredytową. Pamiętajmy aby w czasie wnioskowania o kredyt nie korzystać z wakacji kredytowych. Dzięki temu staniemy się wiarygodnymi klientami dla banku.  

Jak otrzymać kredyt?

Każdy bank ma określone wymagania względem kredytobiorcy. Przy wnioskowaniu o kredyt banki sprawdzają nas we wszystkich możliwych bazach np. BIK, BIG, KRD, aby uniknąć ryzyka kredytowego. Wszystkie bazy musimy mieć pozytywne aby otrzymać finansowanie.
Podczas wnioskowania o kredyt musimy spełnić następujące warunki;
– posiadać zdolność kredytową na zaciągnięcie nowego zobowiązania,
– posiadać pozytywną historię kredytową,
– niewielką ilość zapytania o kredyt z ostatnich 12 miesięcy,
– udokumentowany dochód,
Na podstawie wyżej wymienionych danych system bankowy ocenia nas i przygotuje dla nas ofertę kredytu. Pamiętajmy że każdy Klient dostanie indywidualną ofertę kredytu, która uzależniona jest od oceny kredytowej. Oznacza to że koszt kredytu będzie różny w zależności od Klienta. Jeżeli bank ma wobec nas „większe zaufanie” to dostaniemy lepszą ofertę kredytu.

W jakim banku warto wnioskować o kredyt?

Pamiętajmy aby zawsze starać się o kredyt w „swoim banku”, tu gdzie mamy konto bankowe. Bank widzi naszą historię konta, nasze wynagrodzenie, i na podstawie tych informacji pod warunkiem pozytywnej historii kredytowej przygotuje dla nas uproszczoną ofertę kredytu. Dzięki nawiązanej relacji z bankiem jesteśmy klientami mniejszego ryzyka. Pamiętajmy żeby regularnie spłacać kredyty aktywne, ponieważ wystarczy jeden dzień opóźnienia w spłacie i już bank odmówi nam finansowania. Warto przed wnioskowanie o kredyt pobrać raport bik z Biura Informacji Kredytowej. W raporcie zobaczymy wszystkie informacje na temat naszych zobowiązań aktywnych i spłaconych. Dodatkowo będziemy widzieli historię spłaty kredytów. Wszystkie zapytania z ostatnich 12 miesięcy są również widoczne ze wszystkimi szczegółami, dzień, miesiąc, rok i godzina zapytania. Jeżeli raport bik jest z tarczą zieloną, co oznacza że nie mamy opóźnień w spłacie to śmiało możemy wnioskować o kredyt.

Warto skorzystać z usług dobrego pośrednika kredytowego, który odpowiednio przygotuje nas do kredytu. Pomagamy otrzymać finansowanie bez zabezpieczenia dla klientów zatrudnionych na umowach zlecenie, o dzieło i innych umowach terminowych. Zapraszamy wszystkich Klientów, którzy potrzebują fachowej pomocy przy otrzymaniu kredytu.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter