Na co Polacy wydają najczęściej pieniądze z kredytów bankowych?

na co Pollacy wydają pieniądze z kredytów bankowych.

Większość Polaków przynajmniej raz skorzystała z pomocy finansowej z banku czyli kredytu. Polacy zadłużają się z powodu wysokich kosztów utrzymania i niskich zarobków. W ostatnim czasie ceny poszły mocno w górę, ale zarobki zostały na tym samym poziomie. Ciężko jest utrzymać cały dom ze średniej krajowej przy obecnych cenach. Niestety większość z nas nie może pozwolić sobie nawet na oszczędności bo ledwo starcza gotówki od wypłaty do wypłaty.
Niestety czasy są bardzo trudne i dlatego coraz częściej korzystamy z kredytów.

Na co przeznaczamy pieniądze z kredytów?

Ze statystyk wynika że pieniądze z kredytów najczęściej przeznaczamy na remont domu, mieszkania, samochodu i zakup nowego sprzętu rtv czy agd. W obecnych czasach ciężko żyje się przy takich kosztach utrzymania jakie mamy teraz. Wiele osób marzy o remoncie domu, zakupie nowego samochodu jednak nie stać nas na to i jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kredyt. Kredyty obecnie są tanie ze względu na niską stopę procentową i możliwość wcześniejszej spłaty z proporcjonalnym zwrotem poniesionych kosztów za udzielenie kredytu. Dlatego coraz częściej pożyczamy pieniądze od banku aby zaspokoić swoje potrzeby materialne. Niestety większość z nas nie byłaby wstanie zaspokoić swoich potrzeb materialnych bez kredytu bankowego. Czasami zdarza się nawet że zaciągamy nowy kredyt aby spłacić raty innego kredytu.

Kredyt gotówkowy- na co możemy przeznaczyć pieniądze?

Pieniądze z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel. We wniosku kredytowym nie musimy określać na co chcemy przeznaczyć gotówkę z otrzymanego kredytu. Z dodatkowej gotówki na dowolny cel również możemy skorzystać przy kredycie konsolidacyjnym o ile będziemy mieli zdolność kredytową. Dzięki konsolidacji połączymy swoje dotychczasowe kredyty w jeden nowy, będziemy mieli jedną ratę kredytu. W obecnych czasach kredyty cieszą się dużą popularnością. Polacy zadłużają się w różnym wieku od studentów po emerytów. Bardzo często z kredytów bankowych korzystają przedsiębiorcy aby móc rozwinąć swoją firmę. Jednak trzeba pamiętać aby działać z głową i nie zadłużać się w szybkim tempie. Łatwo stracić kontrolę nad swoimi finansami a później jest ciężko wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter