Okres kredytowania przy zatrudnieniu na umowę o prace na czas określony

umowa na czas określony a okres kredytowania

Banki cenią sobie pewne i stabilne zatrudnienie u Klientów, którzy wnioskują o kredyt gotówkowy bądź konsolidacyjny. Umowa o prace jest dobrą formą zatrudnienia i banki chętnie udzielają kredytów Klientom z taką formą zatrudnienia.

Okres kredytowania a czas określony na umowę o pracę

Umowa o prace to dobre źródło dochodu na którym możemy wnioskować o kredyt i sprawdzić swoją zdolność kredytową. Jednak trzeba pamiętać że mamy dwie formy umów o pracę; umowa o prace na czas nieokreślony i czas określony. Przy umowie o prace na czas określony często czynnikiem decydujący będzie data zakończenia umowy o prace. Większość banków kredytuje klientów do czasu trwania umowy o pracę. Dlatego często okazuje się że nie możemy zaciągnąć kredytu ponieważ mamy brak zdolności kredytowej przez krótki czas trwania umowy o pracę.

Promesa zatrudnienia

Banki jednak przychylnie podchodzą do tej formy zatrudnienia i akceptują promesę zatrudnienia. Po promesę musimy zgłosić się do swojego pracodawcy aby nam wystawił dokument potwierdzający przedłużenie umowy o pracę. Inaczej jest to „przyrzeczenie pracodawcy”, który przyobieca dalsze zatrudnienie po zakończeniu umowy na czas określony. Jeżeli dostaniemy promesę np. na czas nieokreślony to dostaniemy kredyt na maksymalny okres kredytowania. Dzięki promesie na czas nieokreślony zwiększa się nasza zdolność kredytowa.

Inne decydujące czynniki o przyznaniu kredytu

Trzeba pamiętać że czas określony na umowie o pracę nie jest jedynym czynnikiem, który decyduje o przyznaniu kredytu. Bank do wygenerowania oferty bierze również inne istotne czynniki. Pamiętajmy o naszej historii kredytowej aby była pozytywna i wszystkie zobowiązania kredytowe były spłacane w terminie. Wysokość uzyskiwanego dochodu a obecne zobowiązania, które wpłyną na naszą ofertę i zdolność kredytową są bardzo istotne przy ofercie kredytowej. Banki sprawdzają również w bazach i badają naszą historię kredytową. Na dzień wnioskowania o kredyt wszystkie bieżące kredyty muszą być bez nawet dnia zaległości. Jeżeli nawet będziemy mieli nie zapłacony mandat to bank odmówi nam udzielenia kredytu. Pod uwagę brane są również; wiek kredytobiorcy, wykształcenie, stan cywilny.

Zapytania kredytowe

Zapytania kredytowe mogą nam zablokować możliwość otrzymania kredytu. Banki podchodzą do nich bardzo surowo. Dla banku im więcej zapytań o kredyt tym większe ryzyko kredytowe. Im więcej zapytań o kredyt, tym ciężej będzie nam otrzymać kredyt. Nie chodźmy od banku do banku i sprawdzajmy ofert kredytowych. Jeżeli potrzebujesz dobrej oferty kredytu zgłoś się do dobrego doradcy kredytowego, który zaproponuje najkorzystniejsze warunki kredytu.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter