Jak otrzymać kredyt bez historii kredytowej?

brak historii kredytowej a kredyt

Historia kredytowa to jeden z najważniejszych czynników, jakie bierze bank pod uwagę przy udzieleniu kredytu. Bieżące opóźnienia i zaległości wykluczają kredytobiorcę w otrzymaniu kredytu. Warto ubiegać się o kredyt w swoim banku w którym posiadamy rachunek bankowy i wpływa na nie wynagrodzenie od pracodawcy. Analityk łatwiej określi ryzyko kredytowe, jeśli zobaczy naszą historię konta z wpływami od pracodawcy. Dodatkowo na plus będzie działało stabilne zatrudnienie i niskie koszty utrzymania gospodarstwa domowego.

Jak budować historię kredytową?

Historię kredytową najlepiej zbudować przy pomocy karty kredytowej, limitu w koncie lub kredytu ratalnego np. na zakup mebli czy pralki. Wystarczy jeden z wyżej wymienionych produktów bankowych posiadać i regularnie go obsługiwać. Po uruchomieniu produktu bankowego zaczynamy budować swoją historię kredytową. Spłacając regularnie zobowiązanie kredytowe powyżej sześciu miesięcy pojawi się w bik ocena punktowa. Oznacza to że mamy już zbudowaną historię kredytową i ocenę punktową, która mówi o tym czy jesteśmy wiarygodni.

Brak historii kredytowej a kredyt dla emeryta / rencisty

Brak historii kredytowej u emeryta czy rencisty nie stanowi dużego problemu w otrzymaniu kredytu jak u młodego człowieka. Banki chętniej udzielają emerytom kredyty gotówkowe, którzy nie mają jeszcze punktacji w bik. Przewagą jest stałe źródło dochodu czyli emerytura / renta. Tak naprawdę gdy wpływa emerytura na konto bankowe to kredyt dostaniemy nawet w tym samym dniu, bez większej weryfikacji. Należy jednak pamiętać że banki sprawdzają wszystkie bazy przed udzieleniem kredytu i negatywne wpisy w bazach pozbawiają nas całkowicie otrzymania kredytu. Warunkiem otrzymania kredytu są pozytywne bazy.

Brak historii kredytowej a kredyt dla młodej osoby

Mając czysty bik otrzymamy kredyt bankowy pod warunkiem pozytywnych baz, które są sprawdzane przez banki podczas wnioskowania o kredyt. Nie możemy jednak się nastawiać na dużą kwotę kredytu, ponieważ jesteśmy nowymi klientami i banki udzielą nam kredytu na tzw. próbę. W ten sposób banki chcą sprawdzić naszą wiarygodność i wypłacalność.

Na otrzymanie kredytu wpływa kilka czynników;
– wiek kredytobiorcy
– forma zatrudnienia i staż pracy u obecnego pracodawcy
– wysokość otrzymywanego wynagrodzenia i jego wpływ na rachunek bankowy
– majątek kredytobiorcy
– stan cywilny
– wykształcenie
-zapytania kredytowe

Otrzymanie kredytu gotówkowego bez historii kredytowej jest możliwe. Jednak trzeba pamiętać że koszt kredytu wtedy będzie wyższy. Terminowa spłata nowego zobowiązania gwarantuje nam otrzymanie kredytu w przyszłości na dobrych warunkach cenowych.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter