Co warto wiedzieć o kredytach bankowych?

Kredyty bankowe co warto o nich wiedzieć

Na rynku finansowym dostępne są kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i kredyty ratalne.
Kredyt gotówkowy zaciągamy na dowolny cel z możliwością spłaty do 12 lat. Zawsze możemy spłacić kredyt przed czasem, bez żadnych dodatkowych kosztów. Kredyt konsolidacyjny zaciągamy na spłatę obecnych długów z opcją dobrania dodatkowej gotówki, jeśli pozwala nam na to nasza zdolność kredytowa. Od niedawna możemy ubiegać się o zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytów. Składając wniosek do banku, otrzymamy proporcjonalny zwrot kosztów za wcześniejszą spłatę kredytu, który został określony w umowie kredytowej. Dlatego warto wiedzieć jak najwięcej informacji o kredytach bankowych zanim zaciągniemy nowy kredyt.

Kredyty bankowe, najważniejsze informacje.

Całkowity koszt kredytu

Na całkowity koszt kredytu składają się wszystkie koszty, jakie poniesiemy po podpisaniu umowy kredytowej. Nie zawsze kredyt z niskim oprocentowanie to najkorzystniejsza oferta kredytu dla nas. Często za niskie oprocentowanie kredytu mamy wyższą prowizję bankową i dołączone dodatkowe koszty za udzielenie kredytu.

Raty kredytu

Jak wybrać najkorzystniejsze raty kredytu? Możemy skorzystać z rat równych lub malejących. Raty równe charakteryzują się tym że w całym okresie spłaty mamy raty takie same, ale za to na samy początku spłacamy gównie odsetki i prowizję. Natomiast przy ratach malejących na początku spłacamy wyższe raty ale z wyższą spłatą kapitału. Odsetki są wtedy mniejsze niż kapitał.

Ubezpieczenie

Pamiętajmy o możliwości skorzystania ubezpieczenia do kredytu bankowego. Ubezpieczenie kredytu chroni nas przed śmiercią, utratą pracy, niezdolności do pracy stałej lub czasowej. Decydując się na polisę ubezpieczeniową trzeba zwrócić uwagę na wyłączenia, które mogą występować w polisie. Warto więc skorzystać z ubezpieczenia kredytu ale trzeba pamiętać że koszt kredytu będzie droższy ale zabezpieczy naszą spłatę.

Wiek kredytobiorcy a zdolność kredytowa

Wiele banków podczas oceny kredytowej bierze pod uwagę wiek klienta. Młodsze osoby dostają kredyt z długim terminem spłaty i posiadają większą zdolność kredytową. Wnioskując o kredyt w starszym wieku musimy wziąć pod uwagę że spłata rat będzie obejmowała nasze dochody już emerytalne. Oznacza to spadek naszych dochodów miesięcznych i wzrasta ryzyko kredytowe.

Branża i zawód kredytobiorcy

W dzisiejszych trudnych i niepewnych czasach ze względu na istniejącą pandemie COVID 19 jest trudniej uzyskać kredyt bankowy. Niestety ale wiele branż i zawodów zostało wykluczonych lub ograniczonych kwotowo, aby otrzymać finansowanie w banku. W ten sposób banki próbują ograniczyć ryzyko kredytowe. Warto wiedzieć jak najwięcej informacji o kredytach bankowych i śledzić aktualną ofertę bankową, aby nie robić zapytań kredytowych.

Stan cywilny kredytobiorcy

Stan cywilny kredytobiorcy ma wpływ na zdolność kredytową. Działa w dwie strony. Może podnieść lub obniżyć naszą zdolność kredytową. Nasz małżonek musi wyrazić zgodę na zaciągnięcie kredytu, powyżej określonej kwoty przez bank. Niekiedy bik współmałżonka jest sprawdzany przez bank i brany pod uwagę do wyliczenia zdolności kredytowej.

Jeśli chcesz otrzymać kredyt bankowy na dobrych warunkach kredytowych i nie masz czasu na sprawdzenie ofert kredytowych zgłoś się do dobrego pośrednika finansowego, który ma dużą wiedzę finansową. Pomoże uzyskać kredyty na preferencyjnych warunkach. Nasza wiedza na temat kredytów bankowych pozawala nam dopasować najlepszą ofertę dostępną na rynku finansowym.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter