Kredyty dla firm – kilka możliwości finansowania firm

kredyty dla firm

Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą wie jak ważne jest utrzymanie płynności finansowej w firmie. Bieżące koszty i rozwój firmy wymaga wkładu finansowego, aby w przyszłości czerpać korzyści finansowe. Dzięki produktom bankowym jest to możliwe, wtedy firma może skorzystać z produktów kredytowych dedykowanym firmom.

Kredyt obrotowy na bieżące wydatki

Kredyt obrotowy przeznaczony jest na bieżące wydatki w firmie, na przykład na bieżące rachunki, wypłaty wynagrodzenia dla zatrudnionych pracowników, zakup urządzeń biurowych. Dzięki temu nawet w złej sytuacji firmy mamy zapewnioną płynność finansową. Kredyt obrotowy jest produktem krótkoterminowym, nie dłuższym niż  rok. Kiedy składamy wniosek o kredyt banki sprawdzają naszą sytuację finansową w bik. Banki badają ryzyko kredytowe firmy, które może wystąpić. Po wydaniu pozytywnej decyzji o przyznanym limicie, banki przypisują dostępną kwotę do rachunku bieżącego firmy. Nie ma ustalonych jasnych zasad jaką kwotę w danym czasie firma może wykorzystać i kiedy ma ją spłacić.

Kredyt inwestycyjny dla wszystkich firm

Większość firm aby generować zyski potrzebuje zastrzyku gotówki na rozwój swojej firmy. Jest to możliwe wnioskując w banku o kredyt inwestycyjny. Procedura otrzymania kredytu jest bardzo podobna jak w przypadku wyżej opisanego kredytu obrotowego. Tu dodatkowo banki mogą żądać zabezpieczenia w przypadku słabej kondycji przedsiębiorstwa. Przy wnioskowaniu o kredyt inwestycyjny warto skorzystać z pomocy dobrego doradcy finansowego, który pomoże wybrać na odpowiedni bank. Prowizja za udzielenie kredytu  waha się w granicy od, 0,2 do 6% całkowitej wartości kredytu, a warunki są te same aby kredyt został przyznany. Dlatego warto  zrobić analizę kilku banków i wybrać ten odpowiedni produkt na dobrych warunkach.

Linia kredytowa z udostępnionym limitem dla firm

Linia kredytowa jest bardzo popularna wśród firm. Banki na podstawie dokumentów finansowych firmy udzielają i udostępniają  limit z którego w dowolnym czasie można skorzystać. Jeśli nie korzystamy z linii nie ponosimy żadnych kosztów. Zaletą linii kredytowej jest odnawialność- kiedy pojawią się środki na koncie firmowym automatycznie zmniejsza się zadłużenie. Zazwyczaj odnowienie linii jest automatyczne, co zostało zapisane w umowie o linię kredytową.

Kredyt konsolidacyjny dla firm

Kredyt konsolidacyjny pomaga uporządkować bieżącą sytuację finansową przedsiębiorstwa. Dzięki konsolidacji przedsiębiorstwo może obniżyć swoje miesięczne raty, co pozwala na spokojną spłatę kredytu. Często wydłużamy kredyt okresem spłaty, jednak pozostałe pieniądze możemy zainwestować w firmę.
Dokumenty jakie wymaga bank przy ubieganiu się kredytu konsolidacyjnego dla firm:
– pit za zeszły rok
– bieżące dokumenty dochodowe w zależności od formy opodatkowania ( książka przychodów i rozchodów, ewidencja ryczałtu, karta podatkowa)
– niezaleganie wobec urzędu skarbowego i zakładu ubezpieczeń społecznych
– umowy kredytowe lub potwierdzenie spłaty kredytów konsolidowanych

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter