Jakie są rodzaje kredytów bankowych? Jakich kredytów udzielają banki i co powinniśmy o nich wiedzieć

jakie są rodzaje kredytów bankowych

Nagłe wydatki, zakup samochodu lub wymarzonej nieruchomości- to wydatki których nie zawsze możemy kupić za gotówkę. Kredyty zaciągamy aby móc zrealizować swoje plany i spełniać swoje marzenia. Jakie są rodzaje kredytów  na rynku finansowym?  Banki mają w ofercie różne rodzaje kredytów. Głównie to kredyty przynoszą im największy zysk.

Kredyt gotówkowy

Kredyt zaciągany na dowolny cel, na pokrycie bieżących wydatków w gospodarstwie domowym, np. zakup sprzętu elektronicznego lub remont domu. Kredyty gotówkowe ( konsumpcyjne ) dostępne są dla osób fizycznym. Kwoty kredytu gotówkowego sięgają do 200 tys złotych z okresem kredytowania do 12 lat. Kredyt możemy spłacić przed czasem bez dodatkowych kosztów. Jeżeli została pobrana prowizja bankowa za udzielenie kredytu, to możemy się starć  o jej zwrot składając wniosek do banku.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony na zakup samochodu lub pojazdu mechanicznego np. motocykla. Banki sfinalizują zakup nowego bądź używanego pojazdu. Wnioskując o kredyt samochodowy musimy mieć zdolność kredytową i dochód aby otrzymać kredyt na zakup samochodu. Bank rozkłada nam spłatę kredytu nawet na kilka lat.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony na spłatę innych zobowiązań, które mamy w innych bankach. Biorąc kredyt konsolidacyjny mamy możliwość dobrania dodatkowej gotówki, o ile mamy zdolność kredytową. Kredyt konsolidacyjny polega na obniżeniu naszych dotychczasowych rat. Jest to wygodne rozwiązanie dzięki niższej jednej racie.

Limit w rachunku bieżącym

Limit w rachunku bieżącym jest z wiązany z naszym kontem osobistym. Kwota dostępnego limitu uzależniona będzie od naszych zarobków i istniejących zobowiązań w bik. Wnioskujemy o limit na takich samych zasadach jak przy kredycie. Banki sprawdzają nasze dochody, zobowiązania i na podstawie wyliczonej zdolności kredytowej otrzymujemy dostępną kwotę limitu do wykorzystania. Spłata ustalonej kwoty limitu musi nastąpić w ustalonym terminie przez bank.

Karta kredytowa

Karta kredytowa jest wydawana Klientom z przyznanym limitem kredytowym do wykorzystania po zbadaniu zdolności kredytowej. Jeżeli mamy niespodziewane wydatki to często właśnie karta kredytowa jest dobrym rozwiązaniem aby ją posiadać. Możemy z niej skorzystać od razu nie czekając aż dostaniemy decyzję, jak w przypadku kredytu. Największą zaletą karty kredytowej jest bez-odsetkowa spłata zadłużenia (pod warunkiem, że nastąpi ona w ustalonym przez bank terminie).

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest związany z zakupem nieruchomości np. mieszkania, domu lub działki. Kredyty hipoteczne udzielane są Klientom zazwyczaj w dużej kwocie. Okres kredytowania sięga nawet 30 lat, aby móc spokojnie spłacać miesięcznie ratę kredytu.

Kredyt firmowy

Firmy mają możliwość skorzystania z kilku rodzajów produktów kredytowych, które oferują im banki. Są to kredyty gotówkowe,  kredyty obrotowe, kredyty inwestycyjne i linie kredytowe. Aby otrzymać kredyt firmowy firma musi być widoczna ze statusem aktywnym w CEIDG, mieć przychody i pozytywną historię kredytową. Kredyty bankowe dla firm mogą być udzielane nawet na 10 lat.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter