Jak obniżyć ratę kredytu gotówkowego?

obniżenie raty kredytu

Zdecydowana większość Polaków  posiada co najmniej jeden kredyt bankowy. Polacy zaciągają kredyty ze względu na ciągłe podwyżki na rynku nieruchomości, koszty utrzymania i rosnące ceny za usługi. Często zdarza się że z czasem spłata kredytu staje się problematyczna i chcemy skorzystać z obniżenia raty kredytu, aby swobodnie spłacać.

Jak obniżyć ratę kredytu gotówkowego, kiedy pojawia się problem ze spłatą kredytu?

Kredyt konsolidacyjny

Najczęściej sięgamy po kredyt konsolidacyjny, czyli łączymy wszystkie kredyty w jeden i obniżamy miesięczne raty. Dodatkowo przy kredycie konsolidacyjnym możemy dobrać dodatkową gotówkę. Trzeba pamiętać że obniżenie raty wynika zazwyczaj z wydłużenia okresu spłaty kredytu. Jednak kiedy nasza sytuacja finansowa się poprawi zawsze możemy kredyt konsolidacyjny spłacić wcześniej i odsetki ulegają pomniejszeniu. Dzięki konsolidacji obniżamy ratę i swobodnie spłacamy kredyt.

Wakacje kredytowe

Z wakacji kredytowych możemy skorzystać kiedy pojawia się problem ze spłatą kredytu. Wystarczy podejść do banku i złożyć wniosek aby móc skorzystać z wakacji kredytowych. Banki zawieszają spłatę rat na 3 lub 6 miesięcy, dzięki temu nasz budżet domowy będzie odciążony. Skorzystania z wakacji kredytowych nie wpływa negatywnie na bik. Nadal budujemy pozytywną historię kredytową.

Restrukturyzacja kredytu

Z restrukturyzacji kredytu warto skorzystać kiedy zaczynają się problemy ze spłatą kredytów. Składamy wniosek do banku o restrukturyzację zobowiązań finansowych. Do wniosku dołączamy informację uzyskiwania dochodu. Banki przed wydaniem decyzji sprawdzają bazy BIK, BIG, KRD, ERIF. Kredyt restrukturyzacyjny to przeniesienie wszystkich zobowiązań do jednego banku. Bank przejmuje wszystkie inne zobowiązania w instytucjach finansowych. Zmieniają się dotychczasowe warunki spłaty kredytów. Przy restrukturyzacji możemy skorzystać z kilku wariantów, jakie proponują nam banki. Warto pamiętać aby porównać warunki w kilku bankach i wybrać najbardziej opłacalne.

Przewalutowanie kredytu opłaca się jeśli jest małe oprocentowanie, wtedy odsetki kredytu są mniejsze. Natomiast trzeba liczyć się z ryzykiem wzrostu waluty.

Wydłużenie okresu kredytowania czyli bank wydłuża maksymalnie okres spłaty kredytu, dzięki czemu uzyskujemy niższą ratę.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter