Pośrednik kredytowy – pomoc w wyborze korzystnego kredytu

pośrednik kredytowy

Potrzebujesz wziąć kredyt, ale przeraża cię mnogość ofert i warunków niezbędnych do spełnienia, aby go otrzymać? Nie znasz się na procedurze kredytowej lub jesteś zdecydowany na kredyt hipoteczny, przy którym jest ona szczególnie skomplikowana? Przyda Ci się zaufany pośrednik kredytowy. Doradca kredytowy to osoba, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności pośredniczy między potencjalnym kredytobiorcą a instytucją finansową w procesie udzielania pożyczki. Do głównych czynności wykonywanych przez pośrednika kredytowego należą:

  • przedstawianie i porównywanie ofert rodzaju pożyczki, którą jest zainteresowany jego klient,
  • pomoc w skompletowaniu niezbędnych wniosków oraz dokumentów,
  • nadzór nad przebiegiem całej procedury kredytowej.

Pośrednik kredytowy może również na mocy prawa zawierać umowy pożyczkowe z ramienia kredytodawcy.

pośrednik kredytowy

Pośrednik kredytowy – korzyści ze współpracy

Profesjonalny doradca kredytowy to nieocenione wsparcie w tej stresującej sytuacji, jaką jest decyzja o wzięciu kredytu. Współpraca z nim często pozwala zaoszczędzić nie tylko nerwy, ale również czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na samodzielne zapoznanie się z dostępnymi ofertami i wymogami różnych instytucji finansowych. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z jego usług, musisz tylko znać swoje dochody, potrzeby oraz oczekiwania związane z pożyczką – resztą zajmie się pośrednik kredytowy. Doradca kredytowy to osoba, która dobrze zna specyfikę rynku oraz wszystkie procedury i techniki negocjacji. Od 2017 roku nie może nim zostać osoba z przypadku – żeby móc pracować na takim stanowisku, należy zdać oficjalny egzamin Komisji Nadzoru Finansowego.

doradca kredytowy

Pośrednik kredytowy a doradca kredytowy – różnice

Wbrew pozorom pośrednik kredytowy oraz doradca kredytowy nie jest do końca jednym i tym samym stanowiskiem. Pośrednik kredytowy musi mieć osobowość prawną – najczęściej jest to pracownik firmy zajmującej się pośrednictwem kredytowym, współpracującej z szeregiem różnych instytucji finansowych. Z kolei określenia doradca kredytowy używa się zazwyczaj w odniesieniu do pojedynczej osoby fizycznej. Pracuje ona niezależnie, nie pobierając od banków prowizji za podpisane za jego pośrednictwem umowy. Doradca kredytowy zarabia zatem bezpośrednio na wynagrodzeniu otrzymywanym od swoich klientów.

pośrednik i doradca kredytowy

Pośrednictwo kredytowe z ImperiumFinanse.pl

Nasza firma posiada bogate doświadczenie w działaniach z zakresu pośrednictwa kredytowego. Obsługujemy klientów z całej Polski i na pierwszym miejscu zawsze stawiamy jego dobro – oferty prezentowane przez naszych pośredników są rzetelne i uczciwe, a naszym celem jest uzyskanie dla Ciebie kredytu na maksymalnie preferencyjnych warunkach. Pośrednik kredytowy z ImperiumFinanse.pl – gwarantujemy bezpieczeństwo oraz profesjonalnie dobierzemy produkt finansowy. Pomagamy osobom fizyczny, a także firmom uzyskać kredyty na dużo lepszych warunkach, niż byłyby w stanie wynegocjować samodzielnie. Współpracujemy ze wszystkimi największymi instytucjami bankowymi i finansowymi w naszym kraju. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pośrednikami kredytowymi!

Zobacz także Kredyty kraków

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter