Kredyty oddłużeniowe i kredyty na spłatę chwilówek – pomoc w spłacie długu

pożyczka konsolidacyjna online

Czasem zdarza się tak, że zaciągamy pewne zobowiązania finansowe, ale w wyniku trudnej sytuacji życiowej i nieoczekiwanych zdarzeń losowych nie jesteśmy w stanie ich spłacić – wpadamy w długi. Dostajemy ponaglenia, wezwania do zapłaty, w końcu grozi nam, że sprawa trafi do komornika. Co robić? Jak w bezpieczny sposób pozyskać środki na spłatę zaległych zobowiązań finansowych? Rozwiązaniem mogą być kredyty oddłużeniowe lub kredyty na spłatę chwilówek.

kredyty oddłużeniowe

Kredyty oddłużeniowe

Wiele instytucji finansowych wychodzi naprzeciw zadłużonym osobom, które mimo problemów chcą uczciwie spłacić swoje długi. Kredyty oddłużeniowe to pożyczki, które są udzielane w celu spłaty wszystkich zaciągniętych wcześniej zobowiązań. Są kierowane przede wszystkim do tych, którzy zalegają ze spłatą więcej niż jednej należności, ale ze względu na brak pozytywnej oceny historii kredytowej nie będą mogli otrzymać kredytu konsolidacyjnego. Kredyty oddłużeniowe polegają na udzieleniu dłużnikowi kolejnej, większej pożyczki, której sumę w całości przeznaczy on na regulację poprzednich zobowiązań finansowych. Wtedy zostanie mu do uregulowania już tylko jeden kredyt – kredyt oddłużeniowy. Kredyty oddłużeniowe spłacane są tak samo jak standardowe pożyczki bankowe, czyli w formie comiesięcznych rat, których kwotę negocjuje się wcześniej z kredytodawcą.

Kredyty oddłużeniowe – zabezpieczenia dla instytucji finansowej

Kredyty oddłużeniowe udzielane są osobom z negatywną historią kredytową. Dlatego kredytodawcy wymagają dodatkowych zabezpieczeń, które podniosą obecną wiarygodność finansową dłużnika, a także zminimalizują i tak już duże ryzyko, jakie w przypadku kredytów oddłużeniowych ponoszą instytucje finansowe. Kredyty oddłużeniowe najczęściej będą wymagać:

  • poświadczenia o legalnym, stałym dochodzie
  • poręczenia za dłużnika osoby trzeciej
  • zabezpieczenia kredytu oddłużeniowego nieruchomością – tylko w przypadku wysokich kwot.

Zanim instytucja finansowa udzieli kredytu oddłużeniowego, będzie również chciała poznać całkowitą kwotę zadłużenia oraz pełną listę wierzycieli i szczegóły zalegających spłat (kwoty, terminy). Kredyty oddłużeniowe rzadko widnieją w ofercie banków – najczęściej przyznają je specjalne instytucje, które najczęściej specjalizują się właśnie w pomocy w wychodzeniu z zadłużeń.

kredyt na spłatę chwilówek

Kredyty na spłatę chwilówek

Kredyty oddłużeniowe to często również kredyty na spłatę chwilówek. Branie kolejnej pożyczki ekspresowej na spłatę poprzedniej prowadzi do błędnego koła i buduje spiralę długów. O kredyty na spłatę chwilówek najlepiej ubiegać się nie w firmach parabankowych, ale w zaufanych instytucjach finansowych – tylko one gwarantują bezpieczną pożyczkę bez pogłębiania zadłużenia. Jeśli zalegamy ze spłatami chwilówek, najlepiej jak najszybciej wnioskować o taką pomoc, aby nie dotrzeć do sytuacji bez wyjścia – działań windykacyjnych lub sądowych zazwyczaj nie da się cofnąć. Kredyty na spłatę chwilówek są skutecznym sposobem na naprawę sytuacji finansowej i wyjście z długów. Pomimo, iż ostatecznie koszt zobowiązania i czas spłaty jest dłuższy, na kredytobiorcy ciąży tylko jedno zobowiązanie finansowe i nie żyje on w ciągłym stresie związanym z groźbą windykacji.

Jeśli interesują cię kredyty oddłużeniowe lub kredyty na spłatę chwilówek, skontaktuj się z ImperiumFinanse.pl. Nasi pośrednicy finansowi pomogą ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie, aby wyjść z długów szybko i skutecznie!

Zobacz także Kredyty kraków

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter