Kredyty dla rolników – rolnictwo kosztuje

kredyty dla rolnikow

Prowadzenie gospodarstwa rolnego, podobnie jak każdej innej działalności zawodowej, wiąże się z dużymi kosztami. Często finansowy wkład własny rolnika może nie wystarczyć na potrzebne inwestycje w ziemię, maszyny czy utrzymanie hodowli rolnej. Ponadto, prowadzenie gospodarstwa wiąże się z podwyższonym ryzykiem strat pieniężnych wynikających z warunków klimatycznych niezależnych od rolnika (np. długotrwała susza), a także z nieregularnymi dochodami wynikającymi z sezonowości. Z tych wszystkich powodów rolnicy coraz częściej szukają dodatkowego źródła finansowania, a wiele banków przygotowuje dla nich specjalną ofertę – kredyty dla rolników. Instytucje finansowe proponują różnorakie wsparcie dla działalności rolniczej, stąd kredyty dla rolników występują pod różnymi postaciami.

kredyty dla rolnikow

Kredyty dla rolników: kredyt inwestycyjny

Kredyty inwestycyjne to kredyty dla rolników udzielane na konkretny, planowany zakup. Jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z inwestycją w istniejące gospodarstwo rolne. Najczęściej kredyty inwestycyjne dla rolników udzielane są:

  • na zakup nieruchomości,
  • na zakup sprzętu rolniczego,
  • jako środki na sfinansowanie budowy budynków gospodarczych.

Tego rodzaju kredyty dla rolników bywają także przyznawane na spłatę już wcześniej zaciągniętych zobowiązań finansowych wydanych na zakup gruntu. Szczególnym rodzajem kredytu inwestycyjnego dla rolników jest inwestycyjny kredyt preferencyjny.

Inwestycyjny kredyt preferencyjny

Inwestycyjne kredyty preferencyjne są współfinansowane z dopłat od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To kredyty dla rolników o takim samym przeznaczeniu jak dedykowane im standardowe kredyty inwestycyjne, poszerzone o możliwość wykorzystania pożyczki na stworzenie gospodarstwa rolnego od podstaw lub kupno odpowiedniej ilości zwierząt hodowlanych.

Kredyty dla rolników

Kredyty dla rolników: kredyt obrotowy

Drugim rodzajem znajdujących się w ofercie banków kredytów dla rolników są kredyty obrotowe. Te kredyty dla rolników służą pokryciu wszystkich bieżących kosztów związanych z codziennym funkcjonowaniem gospodarstwa. Dotyczy to na przykład zakupu:

  • oleju napędowego do maszyn,
  • paszy dla zwierząt,
  • materiału siewnego,
  • nawozów,
  • wszystkich innych rzeczy niezbędnych do ciągłej i prawidłowej pracy gospodarstwa rolniczego.

Kredyty dla rolników typu obrotowego pozwalają na uzyskanie dodatkowego wsparcia finansowego dokładnie w tym czasie i w wysokości niezbędnej do realizacji potrzeb gospodarstwa w danym momencie.

kredyty dla rolników od góry

Kredyt na dowolny cel

Banki udostępniają też rolnikom kredyty gotówkowe – to kredyty dla rolników na dowolny cel. Funkcjonują one na tej samej zasadzie co zwykłe kredyty bankowe i wymagają złożenia odpowiedniego samodzielnego wniosku lub pomocy pośrednika. W ImperiumFinanse.pl mamy doświadczenie w uzyskiwaniu różnego typu, ale zawsze korzystnych, kredytów dla rolników. Jeśli interesują Cię kredyty na rolników – skontaktuj się z nami!

Kredyty dla rolników – sprawna pomoc banku

Pod określeniem kredyty dla rolników kryje się przygotowana przez wiele banków specjalna oferta dedykowana osobom prowadzącym gospodarstwa rolne. Instytucje bankowe indywidualnie dopasowują ją do potrzeb i sytuacji takich klientów, oferując wyjątkowo atrakcyjne oprocentowanie oraz szybką procedurę opartą na ograniczeniu formalności do niezbędnego minimum.

Sprawdź nasze Kredyty Kraków

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter