Kredyty dla młodych – kredyty bez historii kredytowej

kredyty dla młodych

Wydaje się, że nie ma nic prostszego od wzięcia pierwszej pożyczki – jesteśmy „czyści”: niczego nie spłacamy, nie jesteśmy nigdzie zadłużeni. Nic bardziej mylnego. Brak historii kredytowej dla wielu instytucji bankowych jest często powodem, dla którego nie będa patrzeć przychylnym okiem na nasz wniosek o udzielnie kredytu. Kredyty bez historii kredytowej to najczęściej kredyty dla młodych albo pierwsze pożyczki osób, które wcześniej nie miały potrzeby uczestniczyć w bankowej procedurze kredytowej. Możemy jednak uspokoić wszystkich, których interesują kredyty bez historii kredytowej. Wzięcie pożyczki bez wiarygodności opartej na historii w raporcie BIK jest możliwe!

kredyty dla młodych

Kredyty bez historii kredytowej – przyczyna problemów

Oczywiście czysta historia kredytowa jest znacznie lepszą sytuacją niż bycie na liście osób, które zalegają ze spłatą pożyczki. Wciąż jednak może stanowić istotną przeszkodę w pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego. Dlaczego? Kredyty bez historii kredytowej są dla instytucji bankowej sporym ryzykiem, a ich kredytobiorcy niewidniejący w raporcie BIK – dużym znakiem zapytania. Historia kredytowa to jeden z głównych czynników wpływających na ocenę naszej zdolności kredytowej, a co za tym idzie – na potwierdzenie naszej wiarygodności w oczach banku. Dzięki niej kredytodawcy wiedzą, jak radzimy sobie ze spłatą zobowiązań finansowych i czy byliśmy zdolni uregulować pożyczkę w ustalonym terminie. Brak takich informacji podwyższa ryzyko podejmowane przez bank, dlatego kredyty bez historii kredytowej nie są przyznawane chętnie. Nie oznacza to jednak, że nie są przyznawane w ogóle! Jeśli spełnimy inne kryteria – wykażemy się m.in. odpowiednimi, stałymi dochodami czy rodzajem zatrudnienia – i potwierdzimy to odpowiednimi dokumentami, nie powinniśmy spotkać się z definitywną odmową pożyczki od żadnej instytucji bankowej.

Kredyty bez zdolności kredytowej

Specyficzne kredyty bez historii kredytowej: kredyty dla młodych

Kredyty dla młodych to szczególnego rodzaju kredyty bez historii kredytowej. Młodzi ludzie często poszukują dodatkowego źródła gotówki na edukację, na zamieszkanie na swoim, kupno pierwszego samochodu czy po prostu na spełnianie marzeń, jak choćby podróż dookoła świata. Takie pożyczki to specyficzne kredyty bez historii kredytowej, ponieważ najczęściej dotyczą osób, które nie mogą wykazać się stałym zatrudnieniem czy regularnymi dochodami w wysokości potrzebnej do uzyskania standardowego kredytu. Dlatego w ofertach wielu instytucji finansowych znajdują się specjalne kredyty dla młodych, często możliwe do zaciągnięcia zaraz po ukończeniu 18 r.ż.: studenckie, na mieszkanie, dla młodych małżeństw czy kredyty gotówkowe o mniejszych kwotach i mniejszych wymaganiach formalnych.

Kredyty bez historii kredytowej, kredyty dla młodych: pomoc pośrednika

Dużym ułatwieniem oraz przyspieszeniem całej procedury w przypadku wyżej opisanych kredytów jest skorzystanie z usług dobrego pośrednika kredytowego. Osoba taka dokładnie wie, jak sformułować wniosek oraz rozpocząć negocjacje z bankiem, aby młody wiek lub brak historii kredytowej nie był problemem. W ImperiumFinanse.pl nie są nam obce ani kredyty dla młodych, ani żadne kredyty bez historii kredytowej. Od lat pomagamy w uzyskaniu wymarzonej pożyczki. Masz problem z pierwszym kredytem? Zgłoś się do nas!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter