Kredyty bankowe – kredyty bez zdolności kredytowej

Kredyty bez zdolności

Czym kredyty bankowe są, wszyscy dobrze wiedzą: pożyczką pieniędzy od instytucji finansowej na określony czas i procent, którą pożyczający zobowiązany jest oddać. Mało kto jednak ma świadomość, że w świetle prawa kredyty bankowe to dwustronne zobowiązania. Podpisując umowę o udzieleniu pożyczki, zawieramy z bankiem stosunek cywilnoprawny, który wyróżnia się przymiotami celowości, zwrotności i odpłatności. Bank zobowiązuje się przyznać nam określoną sumę pieniędzy na określony czas (i zazwyczaj cel, za wyłączeniem kredytu gotówkowego), a my obiecujemy spłacać ją w terminie, wraz z należnymi bankowi prowizjami i odsetkami. Kredyty bankowe to bardzo popularna w Polsce forma pożyczki, wybierana zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy.

Kredyty bez zdolności

Zdolność kredytowa a kredyty bankowe

Kredyty bankowe są przyznawane na podstawie analizy zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. W ten sposób instytucje finansowe sprawdzają jego wiarygodność, czyli predyspozycje do oddania pełnej kwoty pożyczki w ustalonym terminie. Od oceny zdolności kredytowej klienta zależy nie tylko wysokość przyznanego kredytu bankowego, ale również rozstrzygnięcie, czy bank w ogóle może mu udzielić pożyczki. Kredyty bankowe występują pod różnymi postaciami, a główny podział wyróżnia ich dwa typy:

  1. kredyty bankowe dla podmiotów gospodarczych,
  2. kredyty bankowe dla osób fizycznych.

Im korzystniej wypadnie analiza Twojej zdolności kredytowej, tym lepsze warunki oraz wyższą kwotę kredytów bankowych możesz dostać. Każda instytucja finansowa osądza możliwość zwrócenia pożyczki przez ubiegających się o kredyty bankowe wedle autonomicznych reguł, kierując się własnymi przelicznikami zdolności kredytowej. Przeliczniki te zazwyczaj są inne dla osób fizycznych, a inne dla przedsiębiorstw czy pozostałych podmiotów mogących starać się o kredyty bankowe. Nie wiesz, którą ofertę wybrać?

Kredyty bankowe

ImperiumFinanse.pl a kredyty bankowe

Pracownicy Imperium Finanse znajdą pożyczkę najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb i sytuacji finansowej. Skonsultuj się z naszym doradcą i nie martw się o odpowiedni kredyt bankowy, dostosowany do zdolność kredytowej – zostaw to nam! Pomagamy zarówno firmom, jak i osobom prywatnym oraz wszystkim podmiotom, które chcą ubiegać się o kredyty bankowe.

Kredyty bez zdolności, czyli pożyczki ekspresowe

Czasem zdarza się jednak, że kredyty bankowe nie są nam przyznawane ze względu na brak zdolności kredytowej. Kiedy płynność finansowa jest zaburzona i nie jesteśmy wiarygodni w oczach banku, nie zdecyduje się on na udzielenie nam pożyczki, by nie ryzykować start własnych. Kredyty bez zdolności udzielają instytucje pozabankowe, w formie pożyczki ekspresowej, tzw. chwilówki, najczęściej za pośrednictwem Internetu. Pożyczka przyznawana jest na podstawie wniosku oraz weryfikacji klienta, która – w porównaniu z procedurą bankową – jest maksymalnie uproszczona. Kredyty bez zdolności najczęściej wybierane są przez osoby wpisane do rejestru dłużników, osoby młode, dopiero wchodzące na rynek pracy, które przez brak płynności finansowej nie posiadają zdolności kredytowej lub wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu potrzebują zastrzyku gotówki w ekspresowym tempie.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter