Kredyt na oświadczenie

Kredyt na oświadczenie

Każdemu, kto jest zainteresowany wzięciem kredytu w banku zależy, aby była to szybka i możliwie jak najmniej skomplikowana procedura. Tym co najczęściej stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie było, jest duża ilość formalności, których trzeba dopełnić oraz dokumentów, które należy dostarczyć podczas procesu ubiegania się o pożyczkę. Naprzeciw oczekiwaniom kredytobiorców wychodzi jednak kredyt na oświadczenie, czyli taki rodzaj kredytu, którego uzyskanie ogranicza się do minimum formalności i jest dostępny zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

Kredyt na oświadczenie

Na czym polega kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie to rodzaj bankowej pożyczki gotówkowej, w której jedynym wymaganym dokumentem jest oświadczenie kredytobiorcy o jego miesięcznych zarobkach. Nie są konieczne żadne dodatkowe potwierdzenia od pracodawcy czy zaświadczenia od instytucji finansowych. W praktyce instytucje finansowe i tak na własną rękę sprawdzają naszą zdolność kredytową, jednak wniosek o kredyt na oświadczenie rozpatrywany jest bardzo sprawnie i bez zbędnych formalności ze strony pożyczkobiorcy. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której osoba ubiega się o kredyt w tym samym banku, w którym prowadzi rachunek, na który przelewane jest jej comiesięczne wynagrodzenie. Kredyt na oświadczenie przysługuje każdemu, kto posiada zdolność kredytową oraz wiarygodną historię w raportach BIK. Przyznawany jest nie tylko osobom prywatnym, ale także firmom, w wielu bankach w Polsce. Na rynku dostępne są także pozabankowe oferty pożyczek na oświadczenie.

Kredyt na oświadczenie 1

Kredyt na oświadczenie – gdzie jest haczyk?

Kredyt z minimum formalności, czyli kredyt na oświadczenie, wiąże się jednak z kilkoma wadami wynikającymi ze specyfiki tej formuły. Pominięcie wielu wymaganych przy standardowych kredytach dokumentów czy zaświadczeń podnosi ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Dlatego, choć oferty są zróżnicowane w zależności od banku, często kredyt na oświadczenie wiąże się z większym oprocentowaniem lub niższą dostępną kwotą całkowitą pożyczki. Kredyt na oświadczenie opiera się na uczciwości kredytobiorcy. Trzeba wspomnieć, iż niezgodne z prawdą oświadczenie o miesięcznych dochodach będzie miało swoje konsekwencje finansowe i karne. Ponadto, w różnych przypadkach bank może jednak zażądać dodatkowych dokumentów – na przykład, kiedy o kredyt wnosi klient spoza banku lub kiedy ubiegamy się o kwotę pożyczki wyższą niż dopuszcza dana oferta kredytu na oświadczenie.

Zobacz także Kredyty kraków

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter