Trudne kredyty bankowe dla osób fizycznych, działalności gospodarczych, przedsiębiorstw i spółek- co właściwie oznaczają?

Trudne kredyty

Trudne kredyty bankowe dla osób fizycznych, działalności gospodarczych, przedsiębiorstw i spółek- co właściwie oznaczają?

Trudne kredyty bankowe często są nazywane są jako kredyty beznadziejne bez wyjścia, bez żadnej szansy na  nowy kredyt.  Trudne kredyty oznaczają brak możliwości uzyskania kredytu w normalnym procesie bankowym.

Z czego wynikają trudne kredyty bankowe?

Banki wymagają dużych zabezpieczeń finansowych, priorytetem banku jest spłacalność kredytu, na którą składa się najczęściej:  kapitał, odsetki i często prowizja bankowa za udzielenie kredytu.  Ryzyko kredytowe jest sprawdzane bardzo ściśle i rygorystycznie wobec osób, firm ubiegających się o kredyt. Klienci, przedsiębiorstwa  są oceniani  przy wnioskowaniu o kredyt na podstawie historii  kredytowej, która jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej BIK ,banki sprawdzają jak  były spłacane historyczne – zamknięte zobowiązania,  kredyty bieżące- aktywne, jeśli po raz pierwszy zaciągany jest kredyt zazwyczaj kwota kredytu jest niższa ze względu na większe ryzyko kredytowe, banki nie wiedzą jeszcze jak będziemy spłacać zobowiązanie bo nie mają wglądu do historii kredytowej, bo jeszcze jej nie ma w BIK. Klient staje się bardziej wiarygodny dla banku po tym jak spłaci 6 rat bankowych w terminie, wtedy w Biurze Informacji Gospodarczej BIK mamy już punktację, czyli ocenę punktową,  na którą składa się kilka czynników:  spłacalność kredytów, zapytania kredytowe, jak często pytamy o kredyt, im więcej zapytań o kredyt tym gorzej, każdy kolejny bank zastanawia się dlaczego Klient czy firma nie uzyskała kredytu  w bankach w których  pytaliśmy i tu zaczyna wzrastać ryzyko kredytowe.  Swoją ocenę w BIK możemy sprawdzić  zakładając konto w BIK, po zalogowaniu możemy pobrać raport i sprawdzić jak jesteśmy spostrzegani. Raport bardzo ułatwia pracę doradcy w analizuje trudnych kredytów, kolejnych odmów przez banki.

Trudne kredyty oznaczają brak zdolności kredytowej Klienta, często raty bankowe i poza bankowe przekraczają nasze wynagrodzenie miesięczne,  Klienci mają odmowy bankowe z nieznanych i niewyjaśnionych przyczyn,  bo nikt ich nie poinformował co w takiej sytuacji należy dalej zrobić, np. historyczny wpis  w Biurze Informacji Kredytowej – BIK, w Biurze Informacji  Gospodarczej- BIG, w Krajowym Rejestrze Dłużników –KRD.

Trudne kredyty firmowe i co dalej, jak uporządkować sytuację finansową firmy?

Prowadzenie firmy to nie taka prosta sprawa, wiąże się z dużą odpowiedzialnością wobec siebie i pracowników.  Firmy często wspomagają się kredytem żeby dalej się rozwijać, realizować swoje wymierzone cele, zawsze trzeba analizować sytuację finansową  z głową. Częstym problemem jest zbyt niski dochód lub przychód żeby uzyskać kredyt firmowy. Przy wnioskowaniu o kredyt firmowy, niezależnie od rodzaju kredytu czy to kredyt obrotowy, inwestycyjny banki właściwie wszystkie od firm żądają trzech przelewów lub zaświadczeń o niezaleganiu wobec zakładu ubezpieczeń społecznych – ZUS  i urzędu skarbowego US i tu zaczyna się kolejny   problem z uzyskaniem kredytu firmowego , jeśli przedsiębiorstwa mają  problemem z terminową  płatnością wobec instytucji ZUS, US. Problemy te najczęściej wynikają z utraty płynności finansowej. Przejściowe problemy ze zleceniodawcami, a podatki nie poczekają, muszą być zapłacone na czas,  jeśli firma zatrudnia pracowników musi wypłacić wynagrodzenia, a w takiej sytuacji nie jest to proste.  Deską ratunku dla firm może okazać się kredyt obrotowy, tu banki otwierają się  do firm i dają światełko na odzyskanie firmowej płynności finansowej.

Jeśli szukasz kredytu / kredytu firmowego i masz problem z jego uzyskaniem, lub wiesz że ktoś z Twoich znajomych poszukuje kredytu Skontaktuj się z nami.

ImperiumFinanse.pl

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter